مهم ترین بازار NFT جهان با افت ۹۹ درصدی مواجه شد

طبق گزارشات انجام شده حجم معاملات در بزرگترین بازار NFT جهان افت شدیدی پیدا کرده است.
5/5 - (82 امتیاز)

افت شدید بازار NFT جهان

DappRadar داده هایی را منتشر کرده است که نشان میدهد بزگترین بازار NFT جهان به نام OpenSea دچار ۹۹ درصد کاهش در حجم معاملات خود در چهار ماهه اخیر شده است.به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکمینت، حجم معاملات در بزرگترین بازار NFT جهان افت شدیدی پیدا کرده است. بطوریکه رقم معاملات در این پلتفرم از ۲.۷ میلیارد دلار به ۹۰۳۴ میلیون دلار رسیده است. در مقابل OpenSea نیز به این گزارش واکنش نشان داد و عدد ۹۹ درصد را تایید نکرد. این پلتفرم اخیرا ۲۰ درصد از کارمندآن خود را اخراج کرده است.

پلتفرم OpenSea در گفتگو با وب سایت فورچون اعلام کرد ترجیح میدهد تنها حجم معاملات اتریوم محاسبه شود. همچنین وی روش محاسبه توسط DappRadar را ناقص می داند. اما طبق محاسبه فورچون که بر اساس معیارهای OpenSea است باز هم حجم معاملات این شرکت از ماه می تا ژوئیه ۶۲ درصد کاهش داشته است. نکته مهم دیگر اینکه علاوه بر کاهش حجم معاملات تعداد کاربران و معاملات آنها نیز در یک زمان کاهش داشته است. این موضوع نشان دهنده کم شدن علاقه و انگیزه کاربران و ارزش مجموعه های مبتنی بر بلاکچین است. در طول ماه‌های گذشته بازار کریپتو و NFT کاهش بی سابقه ای را تجربه کرد. بطوریکه بدترین عملکرد این بازار در طول یکسال گذشته به ماه ژوئن با مجموع فروش کمی بیشتر از یک میلیارد دلار تعلق دارد.

بازار NFT جهان

تأثیرات افت بازار NFT

کاهش ارزش توکن‌ها: ارزش بسیاری از NFT به شدت کاهش یافته است، که ممکن است منجر به زیان مالی برای سرمایه‌گذاران باشد.

تأثیر بر هنرمندان: هنرمندانی که در ابتدا با امید به درآمد بالا به بازار پیوستند، ممکن است از کاهش ارزش آثار کارهای خود رنج ببرند.

تحلیل اقتصاد دیجیتال: افت بازار NFT ممکن است به محققان و کسب‌وکارها کمک کند تا بیشتر در مورد روندهای اقتصاد دیجیتال و مدل‌های کسب‌وکار مبتنی بر توکن‌ها بیاموزند.